Azerbaycan İhracat ve İthalat Lojistik Çalışmaları

Gerek Avrupa ülkelerinin büyük bir bölümü, gerekse Asya ülkelerinin tamamını kapsayan dış ticaret ağımız ikili ilişkilerimizin uzunca bir geçmişe uzandığı Azerbaycan ile de sekteye uğramadan kesintisiz bir şekilde devam etmektedir.

İhracat ve ithalat alanında uluslararası ilişkilerimizin son dönemde geldiği nokta hatırı sayılır yüksek oranlara tekabül etmektedir. Gerek Avrupa ülkelerinin büyük bir bölümü, gerekse Asya ülkelerinin tamamını kapsayan dış ticaret ağımız ikili ilişkilerimizin uzunca bir geçmişe uzandığı Azerbaycan ile de sekteye uğramadan kesintisiz bir şekilde devam etmektedir.

İki ülke arasında yapılmış olan ve hali hazırda yenilenen karşılıklı ticaret anlaşmaları çerçevesinde genel üretim mamullerimizin büyük bir bölümünün Azerbaycan’a sevk edilmesi ile ilgili lojistik çalışmaları da kapsamlı şekilde devam etmektedir. Ülkemiz de ihracat ve ithalat yük gruplarının taşınması işlemlerini gerçekleştirmekte olan Azerbaycan nakliye firmaları sahip oldukları uluslararası yük taşıma yetki belgesi bünyesinde mevcut bulunan nakliye araçları ile ihracat ve transit kayıtlı ürün gruplarının taşımacılık işlemlerini gerçekleştirmektedirler.

Taşımacılık sektöründe uzunca bir geçmişe sahip bulunan firmalar arasında yer alan Arınak Lojistik de Türkiye-Azerbaycan arası tır nakliye çalışmaları yapan kuruluşlar arasında yer almaktadır. Komple tır nakliyesinin yanı sıra İstanbul ilimizde bulunan yük toplanma depolarından haftanın belirli günleri düzenli çıkışlar yapmak suretiyle Azerbaycan parsiyel nakliye hizmetleri de sunmakta olan Arınak Lojistik yaptığı tüm nakliye çalışmalarında cmr sigortası güvencesi altında güvenli taşıma hizmetleri sunmaktadır.

Azerbaycan’a ülkemizde üretilen yerli ürünlerin taşınması dışında yine üçüncü ülkelerden Azerbaycan’a gönderimi planlanan yük gruplarının nakliyesini ülkemiz üzerinden transit geçişli olarak gerçekleştiren firma Türk ve yabancı plakalı tırlar ile karayolu üzerinden aktarmalı veya direkt servis olacak şekilde hizmet sunuyor. Azerbaycan nakliye hususunda oldukça tecrübeli olan Arınak Lojistik deneyimli sürücüleri ve operasyon ekibinin kontrol ve gözetiminde kesintisiz lojistik destek hizmetleri sunmaktadır.

Firma aynı zamanda liman hizmetleri, antrepo ve depolama çalışmaları, gümrükleme ve Azerbaycan acentelik hizmetleri gibi lojistik sektörü bünyesinde bulunan tüm yardımcı alanlarda hizmet sunmakta olduğundan bir çok üretici ve ihracatçı firmanın öncelikli olarak tercih ettikleri lojistik şirketlerinden biri durumunda bulunuyor. Hizmet sektöründe bulunuyor oluşunun farkındalığı ile kaliteli hizmet sunma anlayışından ödün vermeden müşteri memnuniyeti odaklı çalışan Arınak Lojistik aynı zamanda birikimleri ile meslektaşlarına öncülük edebilir durumda bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir